Τελευταια Νεα

6/trending/recent
Type Here to Get Search Results !

ΕΚΑΣΔΥΜ: Play Off: Δεν... άντεξε ο ΓΣ Σιάτιστας - Ισοφάρισε στις νίκες ο ΑΠΣ Πτολεμαΐδας (φωτο-βίντεο-συνεντεύξεις)

EKAΣΔΥΜ - Play off - Tέταρτος αγώνας (2-2)
ΓΣ Σιάτιστας - ΑΠΣ Πτολεμαϊδας 47-59
Play Off - ΕΚΑΣΔΥΜ

ΑΠΣ Πτολεμαϊδας - ΓΣ Σιάτιστας (1-2 Νίκες)

1.   65 - 63

2.   65 - 71

3.   49 - 55

4.   47 - 59

7 Ιουνίου 2017 στην Πτολεμαϊδα

Με πολλά λάθη και αστοχία στα τελευταία λεπτά, ο ΓΣ Σιάτιστας ηττήθηκε με 47-59 από τον ΑΠΣ Αρίων Πτολεμαΐδας στον τέταρτο αγώνα για τα Play Off της ΕΚΑΣΔΥΜ.
Η κούραση ήταν μεγάλη στο τελευταίο δεκάλεπτο... φθηνά λάθη δεν επέτρεψαν μια τεράστα «νίκη» στον  ΓΣ Σιάτιστας, μια νίκη που θα έδινε το εισιτήριο για άνοδο στην Γ' Εθνική...

Οι «κίτρινοι», κατάφεραν να είναι στο παιχνίδι για 30 λεπτά, αλλά ένα επιθετικό «μπλάκ-άουτ» στο τελευταίο δεκάλεπτο βοήθησε τον ΑΠΣ Πτολεμαΐδας να φτάσει ευκολα στη νίκη με 59-47.
Σημαντικό ρόλο έπαιξε και η απουσία του Τ. Γράβα, το καλό για τον Γ. Σιάσιο είναι ότι στην ομάδα αγωνίστικαν νέα παιδιά.

Το παιχνίδι τελείωσε με πολλά τα παράπονα για την διαιτησία από τον ΓΣ Σιάτιστας.